Zajecia

Zajecia

Zajecia

Przedszkole zapewnia swoim podopiecznym różne formy zajęć, których zadaniem jest wspieranie rozwoju maluchów i sprawianie, by prawidłowo się rozwijały i ciągle uczyły czegoś nowego. Każdy rodzic może dobrać rodzaj zajęć do potrzeb i preferencji swojego dziecka. Różnorodność, którą oferujemy, zapewnia wszystkim dzieciom to, czego potrzebują. W przedszkolu odbywają się zajęcia językowe, plastyczne i muzyczne, a także różne formy ćwiczeń fizycznych. Wszystkie lekcje są dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości, a plan zajęć układany jest przez wykwalifikowanych w danej dziedzinie specjalistów. Nasze przedszkole może pochwalić się ćwiczeniami językowymi, które u dzieci http://www.korty-familygarden.pl/polkolonie w tym wieku przynoszą niezwykłe efekty.

Odbywają się u nas zajęcia z języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego – wszystko po to, by zapewnić rodzicom odpowiedni wybór. Najwięcej maluchów uczęszcza na lekcje języka angielskiego, podczas których mają możliwość zapoznania się z tym językiem podczas zwykłej zabawy. Taka wczesna nauka języka obcego wpływa pozytywnie na rozwój dzieci i ułatwia im w późniejszym wieku przyswajanie wiedzy. Oprócz ćwiczeń językowych jest możliwość uczęszczania także na inne formy zajęć.

Zajęcia z plastyki i muzyki są szczególnie uwielbiane przez maluchy. Zajęcia muzyczne często odbywają się w połączeniu z ćwiczeniami ruchowymi, co ma niezwykle korzystny wpływ na dzieci, zapewniając im świetną zabawę i sporą porcję ruchu. Jeśli tylko pogoda dopisuje, część lekcji odbywa się na świeżym powietrzu. Lekcje plastyki dają maluchom możliwość rozwijania swojej twórczości, pokazują im, że można tworzyć nowe przedmioty z rzeczy zupełnie niepozornych i służących do zupełnie czegoś innego.

Podczas wszystkich ćwiczeń nauczyciele przykładają olbrzymią wagę do tego, by dziecko wszystkie zadania wykonywało w swoim tempie, nie narzucają maluchom swojego zdania i pozwalają na swobodną twórczość. Dzięki temu wszystkie przedszkolaki uwielbiają każde z wyżej wymienionych zajęć.

– autor artykułu