Jak dbac o aktywnosc dziecka

Jak dbac o aktywnosc dziecka

Gru 16

Podpora siłownia jest również dobrym pomysłem, ponieważ Twoje dziecko zacznie uczyć się odnosić dźwięk do zabawki. Będzie to również stymulować dziecko do większej aktywności i zabawy.

Innym ważnym elementem rozwoju dziecka po 4 miesiącach jest to, że Twój maluch zacznie grać na własną rękę. Zdarza się, że nie potrzebują zabawki dla stymulacji, ponieważ mają własne wbudowane playthings – ręce i nogi. Dziecko po 4 miesiącach może leżeć odkrywania ich palce u rąk i nóg na dłuższą chwilę. W rzeczywistości, jeśli masz bliźniaki, to może być całkiem zabawne oglądanie ich wzajemne oddanie palce w ustach!

Jedną z najważniejszych zmian w rozwoju dziecka jest nabywanie umiejętności językowych. Twoje dziecko nie będzie zacząć mówić jeszcze, ale można zacząć słyszeć dźwięki artykułowane takie jak „ma-ma”. Możesz myśleć, że Twoje dziecko woła cię po imieniu, ale w rzeczywistości na tym etapie nie jest to jednak prawdą. Fajna gra do zabawy z dzieckiem jest powiedzieć: „Ba,” lub „Boo”, do nich i oglądać je spróbować powiedzieć go z powrotem do Ciebie. Można również kopiować i delikatnie papuga twarze i dźwięki, które dziecko będzie znaleźć bardzo zabawny i będzie również nauczyć się podstaw ich rozmowy.

Jeśli było uważać na bezpieczeństwo Twojego dziecka do tej pory, nigdy nie pozostawiając ich bez dozoru na kanapie lub łóżku, jesteś w 100 procentach prawdziwe. Jednak to będzie się jeszcze bardziej z konieczności, ponieważ teraz jest to wiek, kiedy większość dzieci uczą się przewrócić. Twój maluch będzie się również uruchomić wciskając głowę i ramiona w bardziej energiczny pompek. Początkowo dziecko może się trochę oszołomiony takich działań, więc po prostu być tam z kilkoma uspokajającymi przytulania, czy istnieją jakieś łzy na początku.

Dajemy niemowlęcia stałe w 4 miesiące?

Jak już zapewne zauważyliście, niektóre aspekty opieki nad dziećmi są bardzo przedmiotem debaty i przez lata opinie uległy zmianie.

– autor artykułu