Co jesli dziecko diete dziecka

Co jesli dziecko diete dziecka

Gru 08

Co jesli dziecko diete dziecka Jednym z tych problemów jest, kiedy karmić dziecka ciał stałych. Wielu rodziców wyrażają zainteresowanie rozpoczęciem dziecko na stałych po 4 miesiącach. Po tym wszystkim, kiedyś bardzo powszechną praktyką. W pokoleniu naszych dziadków, wiele dzieci zaczęła jeść stałych pokarmów, gdy byli jeszcze młodsi.

Jednak nowoczesne opinia lekarska skłania się ku utrzymaniu dziecko wyłącznie mlekiem matki lub wzoru aż do wieku 6 miesięcy. Powodem takiego stanu rzeczy jest niedojrzałość jelit dziecka. Pierwsze dziecko do spożywania pokarmów stałych zbyt wcześnie może stwarzać ryzyko wystąpienia alergii pokarmowych. W tym wieku większość dzieci nie mają jeszcze mechanizmu, aby określić dokładnie, kiedy są one właściwie pełny, a według niektórych opinii medycznych, może to prowadzić do dziecka dorasta do rozwoju otyłości w późniejszym życiu.

Z drugiej strony, ponieważ jest to jeden z wzrostem dziecka tryska, że ??Twoje dziecko będzie doświadczenie, może się okazać, że wokół tego mleka Okres piersi już nie wystarcza. Niektóre kobiety uważają, że ich podaż zaczyna się zwężać. Z tego powodu, nie jest argumentem, że jeśli nie mają innego wyboru, można rozpocząć, aby dać dziecku bardzo lekkie, łatwe do strawienia substancje stałe w tym momencie, takich jak zboża lub ryż dziecko trochę puree banana. Twoje dziecko prawdopodobnie nie będzie jeść więcej niż około pół łyżki stołowej, a większość to zapewne dryblować z ich ust na początku.

Nie martw się, jeśli dziecko ma drybling jedzenie się lub nie wydają się chce. Może to oznaczać, że nie są jeszcze gotowe do ciał stałych w tej chwili, nawet jeśli początkowo myślałem. Jeśli jest to przypadek, to poczekać kilka tygodni i spróbuj ponownie delikatnie. Nie ma sensu zmuszanie dziecka do jedzenia stałych pokarmów dla niemowląt, a zwłaszcza nie w tym wieku, kiedy tak naprawdę nie jest jednak konieczne.

W każdym razie, jeśli uważasz, że Twoje dziecko może trzeba zacząć od pokarmów stałych w wieku 4 miesięcy, należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak już wspomniano powyżej, nie jest to dobry pomysł, aby rozpocząć z ciał stałych, aż dziecko jest naprawdę gotowy.

Znajdź więcej informacji na temat rozwoju niemowląt na noworodka. Dzięki pomocy i informacji na temat etapów malucha i innych tematów związanych dziecka nowonarodzona jest wybór miejsca dla tysięcy rodziców co miesiąc.

– autor artykułu