Od ilu lat do przedszkola

Od ilu lat do przedszkola

Gru 18

Od ilu lat do przedszkola

Twoje dziecko ma 5 miesięcy i jesteśmy prawie w połowie pierwszego roku dziecka. Do tej pory, Twój maluch jest w stanie odróżnić znanych ludzi i obcych. Rozwój fizyczny przebiega szybko, a dziecko uczy się coraz więcej umiejętności. Pięć miesięcy to ekscytujący czas, jak obejrzeć ten wzrost i rozwój kontynuować.

Rzućmy okiem na niektóre z rzeczy, które dziecko może albo zrobić lub wkrótce robić.

Kamienie milowe dla dzieci od 5 miesięcy

Rozwój dziecka po 5 miesiącach jest dość znaczna. Do tej pory, jeśli Twoje dziecko leży na brzuszku, ich ćwiczenia są dość męczący, rozszerzając ramiona i nogi i wyginając się plecami. Jeśli dziecko leży na plecach, będą nawet w stanie podnieść swoją głowę i ramiona. Twoje dziecko nie jest zbyt daleko, siedząc przy tym punkcie, a może nawet być w stanie siedzieć nieobsługiwane przez krótką chwilę. Jeśli dziecko jest już robi tego rodzaju „sit-ups”, upewnij się, aby umieścić dużo poduszek wokół, starają się pozostać w pobliżu, i zachować okiem, gdyż może to być czas grzywką, zderzyliśmy się głowami i łzy.

Można zachęcić pięć miesięcy dziecko rozwinąć odpowiednie mięśnie do siedzenia, umieszczając je na brzuchu i umieszczenie zabawki niemal w zasięgu ręki. Dziecko może teraz wyciągnę rękę i przynieść zabawki do ust przez siebie, bez potrzeby, aby to zrobić dla nich. Wystarczy upewnić się, że wszystkie zabawki są bezpieczne dla dziecka i przyjazny, bez postrzępionych krawędzi lub małych części, które można zerwać i zostać połknięte lub dowolną farbą obierania.

Więc co dziecko jedzenia? Nadal nie trzeba podawać swoich ciał stałych dziecka, chyba że pracownik służby zdrowia uzna to za absolutnie konieczne. Obecna opinia lekarska wskazuje, że czas na stałym pokarmem dla niemowląt jest wiek sześciu miesięcy, że najlepsze odżywki dla dzieci w tym wieku są nadal mleko matki lub wzoru.

– autor artykułu